Testere camioane MULTIMARCA
Testerele multimarca pentru camioane lucreaza pe 12 V si 24 V si se potrivesc atelierelor care intra in mai multe marci de vehicule grele, autobuze sau utilaje. Aici alegi intre testere complete, module si interfete.
Cele mai vandute testere camioane multimarca
-
GODIAG – Adaptor 24V la 12V pentru diagnoză camioane
● In stoc
199 lei
-
SNOOPER+ – Diagnoza Auto Profesionala
● In stoc
1.099 lei499 lei -
LAUNCH X431 HEAVY DUTY – Tester auto + camioane
● In stoc
13.500 lei
-
LAUNCH X431 PRO3S+ Smartlink HD diagnoza auto profesionala pentru autoturisme si camioane
● In stoc
14.000 lei
-
Tester multimarcă compatibil cu CNH – utilaje grele și agricole
● In stoc
3.799 lei
-
Launch CRP129 HD Elite – Tester Camioane
● In stoc
2.599 lei
-
-8%NEXIQ 2 – diagnoza rapida pentru camioane si utilaje
2.975 lei2.725 lei● In stoc · Livrare 1–2 zileDetalii produs -
Tester multimarcă compatibil cu CNH – utilaje grele și agricole3.799 lei● In stoc · Livrare 1–2 zileDetalii produs
-
Topdon ArtiDiag HD – Tester heavy-duty profesional pentru camioane, autobuze și utilaje3.899 lei● In stoc · Livrare 1–2 zileDetalii produs
-
Inline 6 – Tester utilaje compatibil cu Cumminsde la 4.900 lei● In stoc · Livrare 1–2 zileDetalii produs
-
Inline 7 – Tester utilaje compatibil cu Cumminsde la 5.999 lei● In stoc · Livrare 1–2 zileDetalii produs
-
Phoenix Smart – Tester auto inteligent cu funcții avansate și programare cloud15.099 lei● In stoc · Livrare 1–2 zileDetalii produs
-
-3%Phoenix Remote – Diagnoză auto completă, oriunde te afli
19.180 lei18.680 lei● In stoc · Livrare 1–2 zileDetalii produs -
-11%Suporta limba romanaTopdon Phoenix Max – Diagnoză auto premium, fără limite
25.850 lei22.885 lei● In stoc · Livrare 1–2 zileDetalii produs -
Truck Explorer MB FULL V8 – Kit AutoVEI compatibil cu Mercedes-Benz62.000 lei● In stoc · Livrare 1–2 zileDetalii produs
-
Truck Explorer PRO26 AutoVEI + Panasonic CF-54 – Kit Profesional Diagnoză Camioane88.500 lei● In stoc · Livrare 1–2 zileDetalii produs
-
GODIAG - Adaptor 24V la 12V pentru diagnoză camioane199 lei● In stoc · Livrare 1–2 zileDetalii produs
-
Recomandare gratuita
Nu stii ce produs ti se potriveste?
Spune-ne marcile si anii masinilor pe care lucrezi, cum folosesti aparatul si bugetul — iti recomandam modelul potrivit.
Cere o recomandare pe WhatsAppSuna-ne
Cum alegi tester multimarca pentru camioane
- Tester complet, cu tableta: Launch X431 PRO3S+ SmartLink HD (14.000 lei) si Launch X431 Heavy Duty (13.500 lei) fac diagnoza pe autoturisme si pe camioane, autobuze si remorci, cu comutare 12/24 V. Au meniul si in limba romana. Sunt produse originale, vandute de dealer autorizat.
- Tablete Topdon Phoenix: Phoenix Max (22.885 lei), Phoenix Smart (15.099 lei) si Phoenix Remote (18.680 lei) merg pe autoturisme, iar partea de camioane se adauga cu licenta HD (2.999 lei), compatibila cu Phoenix XLink, Smart, Remote si Max. Phoenix Max are meniul in romana.
- Doar camioane, aparat de mana: Topdon ArtiDiag HD (3.899 lei) are ecran de 5 inchi, adaptoare OBD I, OBD-9, OBD-6 si CAT-9 si meniu in romana. Launch CRP129 HD Elite (2.599 lei) este un tester independent, cu ecran propriu.
- Modul pe tableta existenta: SmartLink C 2.0 (7.000 lei) cere o tableta Launch X431 compatibila si vine cu adaptoare pentru CAT 9 pini, Volvo, Iveco, MAN, Mercedes si Renault.
- Interfete cu laptop: SNOOPER+ (499 lei) lucreaza pe 12 V la autoturisme si pe 24 V la camioane, cu meniu in romana, pentru vehicule din 1996 pana in 2017. NEXIQ 2 (2.725 lei) merge prin aplicatiile constructorilor, pe protocoale J1939 si J1708. Adaptorul GODIAG 24 V la 12 V (199 lei) coboara tensiunea pentru interfetele de 12 V si nu face diagnoza singur.
- Motoare si utilaje: Inline 6 (de la 4.900 lei), Inline 7 (de la 5.999 lei) si CNH DPA 5 (3.799 lei) sunt pentru motoare Cummins si utilaje New Holland sau Case.
- Programare ECU: Truck Explorer pentru Mercedes (62.000 lei) citeste si scrie calculatoare de camioane Mercedes. Truck Explorer PRO26 (88.500 lei) vine cu un laptop Panasonic CF-54 configurat si acopera Mercedes, MAN, Iveco, Scania si Volvo.
Ce lucrari faci
Citesti si stergi erori, urmaresti date live si faci teste active pe motor, cutie, frane si caroserie. La service intra regenerarea DPF, resetarea AdBlue, limita de viteza, injectoarele si ambreiajul. Functiile exacte difera de la un produs la altul si de la un vehicul la altul. La camioane conteaza protocoalele (J1939, J1708) si alimentarea de 24 V.
La comanda poti adauga un laptop pregatit pentru diagnoza. Pentru o singura marca vezi Mercedes sau Volvo si Renault, iar toata oferta e in categoria Testere camioane.
Intrebari frecvente
Ce tester multimarca iau pentru camioane si autoturisme?
Launch X431 PRO3S+ SmartLink HD si Launch X431 Heavy Duty acopera ambele tipuri de vehicule, cu comutare 12/24 V.
Ce tableta cere modulul SmartLink C 2.0?
Modulul cere o tableta Launch X431 compatibila. Compatibilitatea nu este automata pentru orice tableta, deci verifica pe pagina produsului lista de tablete.
Cum conectez o interfata de 12 V la camion?
Printr-un adaptor de 24 V la 12 V, cum e GODIAG. Adaptorul converteste tensiunea, iar diagnoza o face interfata conectata la el.
Ce adaug la un Phoenix ca sa lucrez pe camioane?
Licenta HD Topdon, compatibila cu Phoenix XLink, Smart, Remote si Max.










